Člane Slovenskega združenja korporativne varnosti gostil Univerzitetni klinični center Ljubljana
Oktobrsko srečanje članov Slovenskega združenja korporativne varnosti je bil izjemno pomemben dogodek, saj je člane gostil Univerzitetni klinični center v Ljubljani.
Tokratno srečanje je bilo še posebej zanimivo in aktualno, saj je ustanova trenutno v obdobju intenzivne reorganizacije ključnih procesov, med katerimi posebno pozornost namenjajo procesu korporativne varnosti. Poleg tega beležimo povečanje investicij v najpomembnejšo zdravstveno ustanovo, kar se odraža v uvedbi novih infrastrukturnih zmogljivosti, ki so že v operativni rabi. UKC Ljubljana pa predstavlja tudi ključno kritično infrastrukturo, ki tesno sodeluje z drugimi kritičnimi infrastrukturami v sistemu soodvisnosti.
Na tem dogodku je bil vrstni red sosledij dnevnega reda malo obrnjen. Gostitelji so člane že kar na začetku pričakali z odlično pogostitvijo in kavico, kjer so se lahko malo podružili in poklepetali pred samim začetkom predstavitve.
Dogodek je svečano otvoril predsednik združenja, dr. Denisa Čaleta, ki je poudaril, da je UKC Ljubljana pomemben in dolgoletni korporativni član Slovenskega združenja za korporativno varnost ter da je izrednega pomena, da si ga lahko ogledamo od bližje.
Nato je besedo predal g. Andreju Dočinskemu, vodji službe za korporativno varnost, ki je članom skozi zanimivo predavanje predstavil delovanje UKC-ja. Predstavil je njihovo reorganizacijo službe za korporativno varnost, ki je razdeljena v 6 enot. Skupno je v teh enotah okoli 36 oseb. Služba za KV je razdeljena na enoto za fizično in tehnično varovanje, enoto za integriteto, enoto za psihološko pomoč zaposlenim, enoto za kibernetsko varnost, enoto za upravljanje s kritično infrastrukturo in pa zadnjo in zato nič manj pomembno enoto za izredno delovanje, kjer deluje g. Miran Barukčić kateri je nato prevzel govorniški oder. Predstavil je njihovo krizno delovanje in načrtovanje, večja tveganj do katerih lahko vsak dan pride v taki ustanovi, kot je Klinični center, kjer se vsakodnevno na enem mestu zamenja ogromno število ljudi, in sicer od AMOK situacije, epidemije, naravnih nesreč, terorističnega napada, vojnega stanja ali pa množične nesreče.
Izpostavil je kako pomembno je krizno komuniciranje in kako pomembno je sodelovanje z mediji. Potem je predstavil še organigram kriznega vodenja v sili v UKCL.
Po predstavitvah so gostitelji člane odpeljali na ogled Heliporta UKCL (LJHL) in ga na kratko predstavili potem pa so se sprehodili še skozi urgentni blok UKCL.
Na koncu se je predsednik združenja, dr. Denis Čaleta, zahvalil gostiteljem in izrazil zadovoljstvo nad izvrstno organizacijo dogodka ter jim podelil plaketo Slovenskega združenja korporativne varnosti.
-
naprej
-
nazaj
naprej
-
nazaj
naprej
-
nazaj
naprej
-
nazaj
naprej
-
nazaj
naprej
-
nazaj
naprej
-
nazaj
naprej
-
nazaj
naprej
-
nazaj
naprej
-
nazaj
naprej
-
nazaj
naprej
-
nazaj
naprej
-
nazaj